Očkovací kalendář

typ A

od 1 roku
do 15 let včetně
 
Havrix™ 720 Junior Monodose
od 16 let věku Havrix™ 1440

Kompletní očkovací schéma se skládá ze dvou dávek, z nichž druhá se aplikuje kdykoliv mezi šestým měsícem a pátým rokem, přednostně mezi šestým a dvanáctým měsícem po první dávce.

 

 

 

 

typ B

Od roku 2001 je v ČR zavedeno plošné očkování proti žloutence typu B u kojenců (v rámci hexavalentní vakcíny) a do roku 2013 byla prováděna i vakcinace u neočkovaných dětí ve dvanácti letech, většina populace do 25 let věku je tedy již očkována.

Dospělí     Engerix™-B

Základní očkování dospělých tvoří celkem tři dávky monovalentní vakcíny Engerix™-B, přičemž 2. dávka je aplikována 1 měsíc po první dávce a 3. dávka pak v odstupu 6 měsíců od první dávky.

 

 

 

A+B

Dospívající od 16 let výše a dospělí  Twinrix™ Adult

Základní očkování probíhá ve třech dávkách s tím, že první dávka je podána ve vybraném termínu, druhá o měsíc později a třetí dávka šest měsíců po dávce první.

Celý proces je možné u dospělých zvládnout i rychleji; první dávka je aplikována ve vybraném termínu, druhásedm dní později a třetí dávka 21 dní po dávce první. V tomto případě je k dlouhodobé ochraně doporučeno aplikovat ještě čtvrtou dávku, a to 12 měsíců po první dávce.

 

 

 

K dosažení ochrany po očkování nemusí dojít u všech očkovaných. Očkování může být spojeno s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalové informaci. Prosím, informujte svého lékaře, jestliže jste měl/a alergickou reakci na neomycin (antibiotikum) či na kteroukoliv další složku vakcíny nebo pokud máte vysokou teplotu (horečku).

Podívejte se také na:

Očkování proti žloutence

Proti žloutenkám typu A a B existuje účinné řešení, kterým je očkování.

Našli jste, co jste hledali? ANO / NE
Je nám líto, že jste nenašli informaci, která Vás zajímá. Můžete ještě zkusit mapu stránek nebo nám napište e-mail.
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu — pokud máte další otázky, můžete se na nás obrátit na e-mailu cz.info@gsk.com.